fbpx

Ділатіл Дуо

Супозиторії, що діють на причину утворення геморою

11.11.2024

Супозиторії, що діють на причину утворення геморою- Фото 1

Геморой є одним із найпоширеніших захворювань. Недуга характеризується патологічним розширенням та запаленням гемороїдальних вен, які розташовані в анальному каналі та прямій кишці. Ця хвороба займає окреме місце у Міжнародній класифікації захворювань, що говорить про поширеність та важливість недуги для медичної практики. Хвороба викликає біль та дискомфорт, які можуть негативно впливати на якість життя людини, викликаючи у пацієнтів психологічні та фізичні проблеми.

Зміст:

  1. Класифікація геморою
  2. Симптоми геморою
  3. Як проводиться діагностика геморою
  4. Лікування геморою
  5. Лікування геморою за допомогою супозиторіїв
  6. Ділатіл Дуо – найкращий засіб у боротьбі з гемороєм
  7. Профілактика геморою
  8. Дієта при геморої

Геморой може розвиватися внаслідок різних факторів, це може бути спадковість, малорухливий спосіб життя, сидяча робота, неправильне харчування, вагітність, важкі пологи, постійні фізичні навантаження. Генетична схильність до захворювання відіграє важливу роль, адже в даному випадку пацієнт має слабкі стінки судин, тому вони схильні до запальних процесів та розширення. Малорухливий спосіб життя, сидяча робота здатні створити додатковий тиск на вени, що сприяє їхньому розширенню. Також причиною появи геморою може бути неправильне харчування, дефіцит клітковини, що призводить пацієнта до запорів, які збільшують тиск на вени. Постійне підняття важких речей, посилені спортивні тренування можуть провокувати загострення недуги. Захворювання проявляється у вигляді утворення в області ануса вузлів через застій крові. Коли ці вузли мають невеликий розмір, хвороба ніяк не проявляє себе, але при їхньому збільшенні пацієнт починає відчувати біль і дискомфорт.

Класифікація геморою

Класифікація геморою

У медичній практиці геморой поділяють на види та стадії, такий підхід допомагає фахівцям максимально точно визначити характер перебігу хвороби та підібрати правильне лікування. Основні критерії, за якими класифікують хворобу, описані у таблиці.

Класифікація геморою Особливості
За локалізацією Геморой буває внутрішній, зовнішній та комбінований. Внутрішній проявляється вище зубчастої лінії в анальному каналі, він покритий слизовою оболонкою прямої кишки. Такий вид не викликає больового синдрому, але може проявлятися у вигляді невеликого крововідділення. Зовнішній геморой вважається більш болючим, оскільки вузли формуються нижче за зубчасту лінію і покриваються анодермою, саме в тому місці, де розташовані нервові закінчення. Комбінований геморой має ознаки внутрішнього та зовнішнього виду хвороби.
За перебігом Недуга може бути гострою і хронічною. Гострий перебіг хвороби характеризується вираженою симптоматикою, що найчастіше пов’язане із тромбозом гемороїдальних вузлів. Хронічний перебіг хвороби розвивається повільно та має тривалий перехід від загострення до ремісії.
За стадіями розвитку Існує IV стадії прояву геморою: I стадія характеризується незначним збільшенням вузлів без їхнього випадання з ануса, іноді пацієнт може спостерігати незначні кров’янисті виділення; на II стадії відбувається випадання вузлів під час напруження, а кровотечі стають частим симптомом; ІІІ стадія характеризується випаданням вузлів, які вимагають ручного вправлення, також можливі слизові виділення; IV стадія найважча, вона має великий ризик ускладнень і потребує оперативного втручання.
За наявністю ускладнень Фахівці виділяють нескладний перебіг хвороби та ускладнений геморой, що характеризується кровотечею, тромбозом, запаленням.

Дана класифікація дозволяє фахівцям максимально точно визначити характер перебігу хвороби та вибрати найефективніший спосіб вирішення проблеми.

Симптоми геморою

Захворювання поділяють на два основні види. Геморой буває гострим та хронічним. Гостра форма виникає раптово, вона супроводжується болем та дискомфортом. Часто пацієнт може спостерігати кров’янисті виділення в області ануса та випадання гемороїдальних вузлів. У цьому разі необхідно звернутися до лікаря для призначення комплексного лікування. Симптомами гострої форми геморою є:

  • поява різкого болю в області ануса, що посилюється під час дефекації;
  • набряк, запалення вузлів, що видно під час огляду;
  • можливі кровотечі при дефекації, що мають яскравий колір;
  • виникнення сверблячки та печіння в зоні ануса;
  • підвищення температури;
  • можливе відчуття стороннього тіла в ділянці заднього проходу.

Хронічна форма перебігу недуги характеризується хвилеподібним проявом. Пацієнт може відчувати раптове загострення та ремісію. Хвороба з часом може прогресувати, переходити з однієї стадії до іншої. Такий тип хвороби потребує тривалої терапії та профілактики загострень. До симптоматики хронічної форми можна віднести: дискомфорт у ділянці ануса, кров’янисті виділення, випадання гемороїдальних вузлів, свербіж, печіння, виділення слизу.

Як проводиться діагностика геморою

Діагностика геморою є комплексним процесом, який спрямований на визначення наявності недуги, її стадії, перебігу та можливих ускладнень. Після появи першої симптоматики пацієнт повинен звернутися до лікаря, який насамперед проведе опитування, збере анамнез, дізнається про характер хвороби, її тривалість та ознаки. Після збору даних спеціаліст проводить фізичний огляд періанальної області. Лікар оцінить стан шкірних покривів, наявність тріщин, нориць, гемороїдальних вузлів, їхній колір та розмір. Наступним етапом є обстеження прямої кишки, що дозволяє точно оцінити тонус заднього проходу та розташування вузлів, виключити патології у вигляді пухлин. Обстеження може доповнюватись різними методиками, які описані в таблиці.

Методи дослідження прямої кишки Опис
Аноскопія Для цього проктолог використовує спеціальний інструмент – аноскоп, який допомагає оглянути анальний канал та нижній відділ прямої кишки.
Ректороманоскопія Методика дозволяє виключити ускладнення та наявність інших недуг, які можуть мати схожу з гемороєм симптоматику
Колоноскопія Найчастіше цей метод використовується для пацієнтів старше 45 років або за наявності симптоматики, яка не є типовою для геморою.

Також фахівець може призначити лабораторні обстеження, включаючи загальний аналіз крові, коагулограму, ультразвукове дослідження із застосуванням ректального датчика, що дозволяє оцінити стан вузлів, їхні розміри та розташування, виявити тромбоз та інші ускладнення.

Лікування геморою

Терапія геморою залежить від виду, стадії, виразності захворювання. Виходячи із загальної картини та симптоматики, лікар вдається до одного з методів лікування:

  • консервативного. Цей метод застосовується для перших стадій хвороби, коли медикаментозна терапія може дати результат. У даному випадку пацієнту виписують протизапальні, знеболювальні, венотонізуючі мазі, свічки, венотоніки, знеболюючі препарати, корегується харчування. Також лікар може призначити фізіотерапевтичні процедури, фліботворні препарати. Ще одним методом лікування є використання малоінвазійних методів;
  • хірургічного. Ця методика застосовується у тому випадку, коли медикаментозна терапія не дає результату. Найчастіше застосовують гемороїдектомію у вигляді видалення вузлів, дезартеризацію, степлерну геморродопексію, лазерну гемороїдопластику.

Дані методики допомагають людині позбутися симптомів геморою, покращити стан здоров’я та якість життя.

Лікування геморою за допомогою супозиторіїв

Лікування геморою за допомогою супозиторіїв

Супозиторії є найпоширенішими медикаментами для лікування геморою. Такі лікарські препарати мають масу переваг, включаючи швидку дію, мінімальний ризик отримання ускладнень, простоту застосування. Виробники розробили цілу низку супозиторіїв, які допомагають у боротьбі із симптомами хвороби. У продажу представлені:

  • знеболювальні препарати. Такі свічки містять лідокаїн або бензокаїн, які допомагають полегшити біль та дискомфорт у ділянці ануса, що особливо важливо під час загострення хвороби;
  • протизапальні свічки. Препарати зменшують запалення та набряк, що сприяє швидкому одужанню та відновленню тканин ануса;
  • супозиторії з натуральними рослинними екстрактами. Такі засоби мають загоювальні та регенеруючі властивості, їх можна використовувати під час лікування хронічного геморою, а також вони відмінно підходять для профілактики недуги;
  • судинозвужувальні засоби. Супозиторії зменшують кровотечу та набряк шляхом звуження судин.

Перед початком лікування обов’язково потрібно проконсультуватися з лікарем, щоб підібрати найбільш підходящі препарати та уникнути можливих ускладнень.

Ділатіл Дуо – найкращий засіб у боротьбі з гемороєм

Супозиторії Ділатіл Дуо є популярним засобом для лікування геморою, який м’яко впливає на гемороїдальні вузли, запобігаючи подальшому загостренню хвороби. Ці свічки мають у складі натуральні компоненти діосмін+гесперидин, збагачениі комбінацією лідокаіону, які позбавляють пацієнта від болю та дискомфорту, нормалізуючи тонус судин. Основа з рослинної сировини з комплексною дією має протизапальний, імуномодулюючий, репаративний, антисептичний ефект. Завдяки своєму складу супозиторії полегшують та заспокоюють подразнення тріщин анального сфінктера, свічки допомагають покращити кровообіг та зменшити застійні вузли.

Біофдавоноїди, які входять до складу засобу, покращують мікроциркуляцію та кровообіг, зменшуючи венозний застій у кожному гемороїдальному вузлі. За допомогою такого лікування стінки судин зміцнюються, підвищується їхня еластичність, завдяки чому усувається головна причина появи геморою. Супозиторії призначаються для профілактики, загоєння тріщин, зменшення болю, сверблячки, печіння та іншої неприємної симптоматики.

Профілактика геморою

Профілактика геморою включає низку заходів, які рекомендується виконувати для покращення загального стану організму та запобігання симптомам захворювання. Фахівці рекомендують в якості профілактики підтримувати нормальну вагу тіла, не переїдати, вести активний спосіб життя, додати до свого режиму заняття спортом, ходьбу, уникаючи тривалого сидіння. Лікарі радять дотримуватися правильного харчування, додати до свого раціону продукти, багаті на клітковину. Варто своєчасно лікувати діарею та запори, уникати надмірної перевтоми та підняття важких речей, виконувати щоденні правила гігієни анальної зони, уникати гострої, гарячої та холодної їжі, прибрати шкідливі звички та алкоголь.

Не варто забувати, що найкраще лікування геморою, – це його профілактика, тому щороку слід проходити медичний огляд, який допоможе вчасно визначити симптоми хвороби та своєчасно розпочати лікування.

Дієта при геморої

На сьогоднішній день геморой вважається однією з найпоширеніших недуг у світі. Хвороба може вражати як жінок, так і чоловіків. Правильне харчування це основа лікування і профілактики геморою. Лікарі рекомендують додати в раціон овочі, фрукти, цільнозернові продукти, які багаті на клітковину, цитрусові, ягоди, зелень, кисломолочні продукти. Варто виключити алкоголь, жирну, копчену, гостру їжу, обмежити вживання їжі, що спричиняє газоутворення, закрепи та діарею.

Дотримання всіх правил і рекомендацій у поєднанні з іншими профілактичними методами допоможе знизити ризик розвитку ускладнень, полегшити симптоматику і зняти запалення.

Поділитися статтею: