fbpx

Бактіаліс

Що таке імпетиго?

22.07.2021

Ніхто з нас не може похвалитися життям в стерильних умовах. Поруч з нами постійно знаходиться безліч мікроорганізмів і не всі з них нешкідливі для людини.

Що таке імпетиго?- Фото 1

В повітрі недостатньо провітрюваних приміщень, на поверхні шкіри, слизових оболонках рота і носа можуть перебувати такі бактерії як стафілокок і стрептокок. Для здорової людини з сильним імунітетом вони не представляють ніякої загрози, але в ослабленому організмі зі зниженими захисними функціями можуть викликати таке захворювання як імпетиго.

Воно являє собою ураження верхніх шарів шкіри гнійничкові висипання, які поступово переходять в струпи покритими корками. Недотримання правил особистої гігієни, садна і подряпини, ослаблений імунітет, цукровий діабет, спекотний клімат – все це сприяє проникненню хвороботворних бактерій в шари епідермісу, їх прискореного розмноження з неприємними наслідками. Найчастіше це захворювання виникає у дітей, а й дорослі знаходяться в групі ризику, тим більше, що воно заразне.

Чим лікувати імпетиго, чи можливо лікування в домашніх умовах за допомогою мазі?

Стрептококове імпетиго найчастіше виникає у маленьких діток і жінок, воно може проявлятися в різних формах. Новонароджені діти схильні до сіфілоподобної формі цієї недуги, для неї характерні висипання на і під сідницями. У дітей старшого віку досить часто зустрічається простий лишай у вигляді шелушащихся рожевих плям, які руйнуються під впливом сонячних променів, залишаючи після себе депігментацію. Щелевидная форма цієї недуги характерна для людей, сплячих з відкритим ротом або часто облизуються губи. При такому вигляді імпетиго уражаються куточки губ, носогубні складки і крила носа.

Імпетиго може бути викликано двома видами стафілокока:

– білим;

– золотистим.

Для першого виду характерний висип з маленькими прищиками, які поступово підсихають і самостійно відпадають. У другому випадку розмір висипки крупніше (приблизно 5 міліметрів в діаметрі), вона проникає в глибокі шари шкіри і залишає за собою рубці після висихання.

Вульгарне імпетиго викликано поразкою бактеріями обох видів. Лікування вульгарного, стафилококкового і стрептококового імпетиго відбувається за допомогою мазей на основі антибіотиків. Його можна проводити в домашніх умовах згідно з рекомендаціями лікаря-дерматолога.

Бактіаліс – мазь, ефективна в боротьбі з бактеріальними інфекціями

Лікарський засіб не обов’язково має бути дорогим, щоб ефективно боротися з бактеріальними інфекціями. Це довела українська фармацевтична компанія Vishpha, випустивши мазь Бактіаліс. До її складу входить антибіотик Мупіроцин, який ефективно бореться з хворобами, викликаними різними хвороботворними бактеріями, в тому числі стафілокок і стрептокок, а що містяться в ній макроголи роблять її зручною в застосуванні.

Поділитися статтею: