fbpx

Мазь з зміїним ядом

Фильтр
Лікарська форма
Торгові марки
Інші фільтри
Термін придатності
Розмір упаковки
Умови відпуску
АТХ-класифікація
Фармгрупа
Показання
Діти
Вагітні
Годуючі матері
Алергіки
Діабетики
Водії

Не знайдено

Зміїна отрута – речовина, яку використовують у традиційній медицині та гомеопатії для лікування різних захворювань. Фармацевтична компанія Вішфа також виготовляє лікарські засоби, що містять цей інгредієнт. Зокрема, на ринку популярна знеболювальна мазь ТМ Вішфа з токсином змії.


Зміст:

 1. Що таке зміїна отрута?
 2. Мазі зі зміїною отрутою – особливості
 3. Показання до застосування мазей зі зміїною отрутою
 4. Принцип дії мазей зі зміїною отрутою
 5. Які переваги від використання зміїної отрути у формі мазі
 6. Як правильно застосовувати мазі зі зміїною отрутою?
 7. Можливі побічні ефекти та протипоказання
 8. Переваги лікарських засобів компанії Вішфа
 9. Часті питання про мазі зі зміїною отрутою

Що таке зміїна отрута?

Зміїна отрута - це речовина, що виробляється залозами отруйних змій. З біологічної точки зору ця субстанція є складним комплексом біоактивних сполук, які є цінною сировиною для фармацевтів. У наш час зміїна отрута використовується як активний інгредієнт різних лікарських препаратів з болезаспокійливими, протизапальними та місцевоподразнювальними властивостями.

Використання отрути тварин з лікувальною метою має давню історію. До таких методів терапії вдавалися ще у Стародавньому Єгипті. Дію отруйних речовин, отриманих від тварин, описували лікарі Стародавньої Греції. Використання зміїної отрути в ролі антидоту та протиотрути було популярним у Середні віки.

Сучасний етап вивчення специфіки та лікарських властивостей зміїних отрут почався приблизно в середині ХХ століття, коли було вивчено його білковий склад. До нашого часу, ґрунтуючись на численних дослідженнях, встановлені механізми дії зміїних токсинів, їх вплив на різні системи та органи людського тіла.

За складом та механізмом дії отрути різних змій мають відмінності. У наш час у фармакології зазвичай використовують субстанцію, що отримується від гадюки звичайної та степової, гюрзи, а також кобри.

Мазі зі зміїною отрутою – особливості

Сучасна фармакологія має у своєму розпорядженні широкий спектр лікарських засобів на основі зміїної отрути. Найпопулярніші з них – усілякі мазі зі знеболюючим ефектом. Включають цей інгредієнт і деякі косметичні продукти (креми, маски).

У засобах зовнішнього застосування токсин змії використовується для отримання місцевого подразнюючого ефекту. Це, своєю чергою, активізує кровопостачання у хворій ділянці та викликає місцеве знеболювання.

Мазь зі зміїною отрутою використовується для полегшення болю в суглобах та м'язах, для лікування різних захворювань спини, зокрема - спричинених травмами. При цьому терапевтична дія препарату місцевого застосування залежить від типу речовини, використаного у формулі. Так, популярна мазь зі зміїною отрутою від Vishpha (Україна) створена на основі токсину гюрзи. У великій кількості ця речовина для людини смертельно небезпечна. Проте у мікродозах, що використовуються в фармакології, вона має цілющу дію.

Показання до застосування мазей зі зміїною отрутою

Найпоширенішими показаннями для застосування мазей зі зміїною отрутою є:

 • суглобові болі;
 • скутість суглобів;
 • артрит;
 • радикуліт;
 • міалгія;
 • артралгія;
 • ішіас;
 • люмбаго;
 • невралгія;
 • ревматизм.

Також препарат може бути корисним для полегшення стану при розтягуваннях, забитих місцях, остеохондрозі, хребетних і суглобових болях, викликаних дегенеративними процесами в опорно-руховому апараті.

Принцип дії мазей зі зміїною отрутою

Залежно стану пацієнта мазі з отрутою змії можуть застосовуватися самостійно чи разом із препаратами з інших фармакологічних груп. Наприклад, із нестероїдними протизапальними засобами. Але якщо потрібна найкраща мазь зі зміїною отрутою, що надає комплексний терапевтичний ефект, то відмінним вибором може стати препарат Віпратокс від ТМ Вішфа. Крім зміїної отрути, у складі медикаменту містяться й інші речовини зі сприятливим впливом на суглоби та м'язи.

Щоб розуміти принцип дії мазі зі зміїним токсином на організм людини, необхідно розібратися, які властивості має кожен активний компонент препарату.

Головний компонент лікарського засобу – отрута гюрзи. Ця речовина має широкий спектр позитивних властивостей:

 • аналгетичні – містить компоненти, які знижують та усувають больові відчуття;
 • протисудомні – у складі зміїного секрету є речовини, здатні знижувати частоту та інтенсивність судом;
 • антикоагулянтні – запобігає занадто швидкому згортанню крові, за рахунок цього вважається корисним для профілактики емболії та тромбозу;
 • антибактеріальні – секрет гюрзи здатний пригнічувати зростання та розмноження бактерій;
 • протипухлинні – деякі сучасні дослідження вказують на те, що у складі зміїної отрути є речовини, які допомагають у боротьбі з раковими клітинами.

Інші діючі речовини, які застосовуються в мазі від ТМ Вішфа:

Компонент

Вплив на організм

Саліцилова кислота

У складі лікарських засобів для зовнішнього застосування має місцевоподразнюючу та відволікаючу дію, є антисептиком, знеболювальною та протизапальною речовиною.

Рацемічна камфора

Популярний компонент препаратів для зовнішнього застосування, призначених для лікування артриту, невралгії, суглобового болю різного походження. Також покращує еластичність судин.

Піхтова олія

Містить компоненти, які здатні легко проникати крізь шкірний покрив та впливати безпосередньо на нервові закінчення судин, тим самим покращуючи кровообіг та полегшуючи біль. Крім того, в олії хвойних містяться натуральні антисептичні та протизапальні речовини.


Як допоміжні речовини використані білий парафін, соняшникова олія, гліцерин. Ці речовини зволожують шкірний покрив, утворюють на ньому плівку для захисту від пересихання. 

Важливо зазначити, що інгредієнти мазі зі зміїною отрутою від ТМ Вішфа підібрані спеціальним чином, щоб мати синергетичний вплив - посилювати і доповнювати властивості один одного.

Які переваги від використання зміїної отрути у формі мазі

Препарати на основі зміїної отрути для зовнішнього застосування – це ефективні та безпечні лікарські засоби. Медикаменти у формі мазі зазвичай мають менше протипоказань та побічних дій, ніж препарати у вигляді таблеток, капсул, розчинів для ін'єкцій.

Зміїна отрута в мазі від ТМ Вішфа міститься в дозуванні, достатньому для досягнення бажаного терапевтичного ефекту. Препарат має зручну консистенцію. Засіб легко розподіляється по поверхні, не розтікається та не скочується. Мазь швидко вбирається в епідерміс, не залишає плям на одязі. Містить у складі речовини, що зволожують, пом'якшують шкіру, захищають її від швидкого пересихання.

Щільна текстура мазі дозволяє економно витрачати засіб, завдяки чому навіть невеликої туби на 40 г вистачає надовго.

Як правильно застосовувати мазі зі зміїною отрутою?

Перед першим використанням мазі з токсином гюрзи необхідно провести тест на алергію та підвищену чутливість. Для цього невелику кількість засобу (1-2 г) наносять на ліктьовий згин або зап'ястя. Протягом доби спостерігають реакцію організму на медикамент. Якщо після нанесення ліків з'явилося печіння, почервоніння, висипання, виражене поколювання та набряк, які зберігаються протягом 15 хвилин, мазь слід ретельно змити зі шкірного покриву та надалі для терапії не використовувати.

Якщо після тесту небажаних побічних ефектів не сталося, то препарат можна втирати масажними рухами в хвору ділянку 1-2 рази на день. Разове дозування засобу - 5-10 г, залежить від площі ділянки, яка обробляється. Тривалість терапії визначає лікар індивідуально для кожного пацієнта, враховуючи специфіку хвороби та результативність лікування.

Можливі побічні ефекти та протипоказання

Наявність у складі медикаменту токсину отруйної змії накладає деякі обмеження щодо застосування засобу. Зокрема, препарат небажано використовувати особам, які мають:

 • схильність до бронхоспазму чи ангіоспазмів;
 • кашлюк;
 • бронхіальну астму;
 • схильність до судом;
 • патології коронарного та мозкового кровообігу;
 • туберкульоз легень у гострій фазі;
 • лихоманку;
 • гнійнички;
 • тяжкі патології нирок чи печінки.

Протипоказанням до застосування мазі з отрутою є будь-які пошкодження цілісності шкіри у місці нанесення засобу. Також препарат протипоказаний особам із підвищеною чутливістю до складових засобу. Не призначають мазь зі зміїною отрутою вагітним і жінкам, що годують, а також дітям віком до 12 років.

У деяких осіб на фоні застосування мазі зі зміїним токсином можуть виникати побічні ефекти у вигляді набряку, кропив'янки, сверблячки шкіри. Іноді можлива поява симптомів, типових для контактного дерматиту, печіння, почервоніння. Зловживання засобом або недотримання застережень може спричинити м'язові судоми, запаморочення, головний біль.

Переваги лікарських засобів компанії Вішфа

Компанія Вішфа вже багато років є одним із лідерів вітчизняного фармацевтичного ринку. Розпочавши свою історію 1938 року, на сьогодні фабрика є одним із найпотужніших підприємств в Україні. Продукція Вішфа – це лікарські засоби, в яких поєднуються натуральні екстракти рослинного та тваринного походження з синтетичними формулами, що ґрунтуються на новітніх досягненнях хімії та фармакології. Формули, які використовує компанія, проходять численні випробування. 

В асортименті фармацевтичної фабрики Вішфа представлені препарати з різних фармакотерапевтичних груп, у різних лікарських формулах - щоб кожен міг знайти собі необхідний медикамент за доступною ціною. Вартість української фармацевтичної продукції нижча за ціни на імпортні аналоги, при цьому якість ліків Вішфа завжди бездоганна. Найкраще підтвердження цього – численні позитивні відгуки пацієнтів та лікарів.

Популярні питання про мазі зі зміїною отрутою

Чи безпечно використовувати мазь з отрутою змії?

Лікарські препарати ТМ Вішфа на основі зміїної отрути є безпечними препаратами, які не становлять загрози життю людини. Дозування отруйної речовини підібрано таким чином, щоб мати лікувальний ефект, але при цьому не завдавати шкоди організму.

Що лікують мазі зі зміїною отрутою?

Препарати з таким складом застосовують для лікування широкого спектра захворювань опорно-рухового апарату. Так, мазь ТМ Вішфа з токсином гюрзи може бути корисна людям з артритом, радикулітом, остеохондрозом, люмбаго та іншими патологіями хребта та суглобової системи, які супроводжуються запаленням та больовим синдромом.

Яка мазь зі зміїною отрутою найкраща?

Дія препарату залежить від його формули: який тип токсину використаний і які додаткові речовини містяться у препараті. У мазі ТМ Вішфа міститься токсин гюрзи (левантської гадюки), який у мікродозах благотворно впливає на опорно-руховий апарат. Інші компоненти препарату підібрано таким чином, щоб посилювати терапевтичний ефект один одного. Засіб з таким складом швидко надає лікувальний ефект, після першої процедури полегшує біль, усуває скутість суглобів.